30 Mayıs 2015 Cumartesi

California Cevizi Antalya'da

Geçtiğimiz günlerde biz Antalya'da Yaşayan Blog Yazarları olarak çok faydalı ve cevizin beslenme üzerine sağlık araştırmalarını aktaran bir etkinlikte bulunduk. Bloğum Demlenmiş Yaşam Öyküleri'nden bana ulaşan Promedia 'dan Hatice Hanımdı. Kendi gibi zarif davetini ilettiğinde, ben de  sevinçle Blogger arkadaşlarımla paylaştım...
California Cevizi Yetkilileri bizleri Su Hotel'de misafir ederken her yerin bembeyaz oluşu büyülü bir atmosfer içerisinde bulunmamıza neden olmuştu. :)
Hep yazarım oğlumsuz olmaz diye, o gün de Kayra Küçük Aşçı olarak derin düşüncelerle aramızdaydı... ;)

Güler yüz ve nezaketle karşılanmamız bizleri oldukça rahatlatmış, günün mutlu  geçeceği sinyallerini vermişti. Jack Bey ve Feray Bey sunumlarında bilim araştırmaları ve sağlıklı beslenmeye dair faydalanacağımız bilgiler aktardı. Cevizin, melatonin dahil olmak üzere antioksidanlarla dolu olduğunu. En iyi bitkisel antioksidan kaynakları arasında böğürtlenden sonra ikinci sırada olduğunu da öğrendik. Alzheimer ve kalp hastalıkları riskine karşı büyük ve olumlu etkilerinin olduğu anlatımları arasındaydı.
Aradığı California Cevizini bulduğunda neşesini saklayamamıştı bizim küçük şef :))
Mutfağa gitmeye hazırdık...
Exclusive Chef Umut bey önderliğinde, bol fotoğraflı, bol sohbetli ve bol cevizli yemekler yaptık. Chefimize buradan da teşekkür ederim.
Keyifle böylesine güzel lezzetlerle buluştuk...
Öğlen yemeğini beklerken terasın tadını çıkarmamak mümkün değildi.
Aşçı biblo ile benzerlikleri gözünden kaçmadı :)))
Samimiyetin ve mutluluğun fotoğrafı çekilebiliyormuş.
Hediyeleri için, Antalya'da Yaşayan Blog Yazarlarını düşünüp Work Shop hazırladıkları ve ceviz tadında anılar bıraktıkları için, California Walnut Commission' a Promedia'ya ve Su Hotel'e sonsuz teşekkürlerimi sunarım...

24 Mayıs 2015 Pazar

Antalya'da Pırlanta Gibi Bir Gün

Antalya'da Yaşayan Blog Yazarları Grubumuzdan Mutfak Felsefem isimli bloğun sahibi arkadaşım Hatice'nin organizasyonu ile dün Antalya'nın çok hoş mekanlarından Çıtırım Park'ta Bloggerlar brunchta buluştuk... 
Sponsorumuz 2001 yılında toptancı ve üretici olarak mücevher sektörüne adım atmış. Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle kurdukları DETAYART GEMMOLOGY ACEDEMY yi ve DGA Pırlanta La boratuarını faaliyete geçiren DETAY DIAMOND 'tı...
Detay Daimond tıpkı ismi gibi güzel detaylarda düşünmüş. Hazırladıkları bilgi yüklü pırlantanın doğuş hikayesini anlatan sunumları ve sonrasında kesilen pastanın hem göze hem lezzete hitap etmesi harikaydı... Uluslararası sertifika güvencesi ve imalatçı olmaları sebebi ile sunabildikleri fiyatları da gayet cazip... 
Oğlumsuz olmaz ;)
İyi ki varsın diyebildiğimiz arkadaşlarımızla bir araya gelip sohbet ettik. Yeni Blogger arkadaşlar ve takipçilerimizle tanıştık. Birbirinden şık ve güzel bayanlar sohbet ederken çocuklarımızda mekanın bize sunduğu oyun alanında eğlenceli vakitler geçirdi...
Detay Diamond Pırlantada seçkin bir marka, bu güzel gün için emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.
Pırlantalı mücevherlerini teknolojinin en son imkanlarından faydalanarak, eğitimli kadrolarıyla titizlikle hazırlıyor. Antalya'ya gelecek olursanız İlk fırsatta ziyaretlerine gidip, nezih ortam da, birbirinden özel koleksiyonları ile buluşmanızı tavsiye ederim.

..

22 Mayıs 2015 Cuma

Kıymetlilerimiz


En can merkezimizde barındırırız. Her nefesi için şükür ederken, yüreğimizle sarılırız. Kimimiz kızımız deriz, kimimiz oğlumuz deriz, biz onları canımız biliriz.

20 Mayıs 2015 Çarşamba

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Önemli olan ne kadar hızlı vardığınız değil, nasıl vardığınız...
Trafikte aşırı hız yapmayın! Çünkü Trafik Hayattır!

Aşırı hız son yıllarda kazaya sebep olan unsurların başında yer alıyor. Özellikle gençlerin yaptığı trafik kazalarının çoğu aşırı hız nedeniyle meydana geliyor. Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk markası Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ı konusunu ana mesajları arasına alarak projelerini kurguluyor.
Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre trafik kazalarındaki ölümlerin yaş grubu analizinde diğer ölüm nedenleri arasında 15-29 yaş grubu birinci sırada yer alıyor.   Bu durum gençlere yönelik trafik güvenliği kampanyalarının acil olarak arttırılması gerektiğini gösteriyor. Trafik Hayattır platformu bu noktada çok önemli inisiyatifler alarak önemli projeler geliştirdi; 4 senedir devam eden Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitimi projesinin üniversitelerde seçmeli ders okutulmasının yanı sıra, 2014 yılında radyolarda yer alan ‘aşırı hız’ radyo spotu da dikkat çeken bir diğer proje oldu. İki projede birçok önemli ödül aldı. Bu ödüllerden en çok gurur veren ise 2014 Birleşmiş Milletler Genel Kurultay’ın da iki projenin Avrupa’da trafik güvenliğiyle ilgili örnek uygulama seçilmesi oldu.

Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ ile  ilgili projelerine yenisini ekledi ve her birinde farklı trafik güvenliği mesajlarının verildiği bir animasyon serisi üretti. Aşırı hız konulu animasyonda her gün trafikte rastladığımız hatalar vurgulanıyor.  Çocuğunu almaya giden bir babanın trafikte kalmasını ve sonrasında hız yaparak girdiği emniyet şeridinde kaza yapmasını anlatan animasyondan hepimizin çıkaracağı dersler var.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

15 Mayıs 2015 Cuma

HAYAT KISA EĞLENELİM AGA!


Yetişkinlerin ve çocukların, doyasıya eğlendiği VIALAND Tema Park, hayatın eğlenceli yönünü sizlere hatırlatmak ve en güzel şekilde yaşatmak için hizmetinizde. 120.000 metrekarelik alanda konumlandırılan Türkiye’nin ilk ve tek tema parkı olan VIALAND, birbirinden farklı üniteleri, maskotları, etkinlikleri ve rengarenk yüzü ve sınırsız eğlencesi ile büyük küçük herkesi bekliyor.
Vialand;  Nefeskesen, Viking, Maceraperest, Çılgın nehir, Fatih’in Rüyası gibi  birbirinden eğlenceli onlarca  ünitelerinin yanı sıra, Kaptan Gaga, Vega ve Apostrof gibi karakterler ile de neşenize neşe katacak.
Bünyesinde bulundurduğu Alışveriş Caddeleri, Tema Park, VIALAND Palace Hotel ve Gösteri Merkezi ile, kendi alanında bütünleşik ve birebir eşi olmayan bir konsepte imza atarak dünyada bir ilki gerçekleştiren Vialand, 7’den 77’ye herkesi sınırsız eğlence ve özgürce alışveriş için davet ediyor.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

8 Mayıs 2015 Cuma

İLK 1000 GÜN BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİ İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bebeğiniz karnınıza düştüğü ilk günden itibaren, birlikte birçok ilki deneyimlersiniz: ilk kalp atışı, onu karnınızda hissettiğiniz ilk an, başını göğsünüze ilk yaslayışı, ilk gülümsemesi, ilk adımları… O anlarda daha da iyi anlarsınız ki anne olmak; paha biçilemez bir histir ve yalnızca bebeğinizin dünyayı keşfettiği değil, sizin de anne olmayı tüm kalbinizle hissedip tecrübe ettiğiniz, bitmeyen, harikulade bir yolculuktur.
Bebeğinizle geçirdiğiniz ilk 1000 gün, yani hamileliğinizin ilk gününden bebeğinizin 2 yaşına kadar geçen süre, onun sağlığında ve gelişiminde büyük paya sahiptir. Yaşamın bu ilk 1000 gününde bebeğinizin büyüme hızı mucizevidir; ilk 1 yılında kilosu 3 katına çıkar, 2 yaşının sonunda beyin gelişiminin %85’i tamamlanır.
Bu fiziksel ve zihinsel gelişimi etkileyen en büyük faktörlerden biri ise bebeğinizin iyi beslenmesidir.  Bir anne olarak bebeğinizle geçirdiğiniz ilk 1000 günde beslenme düzeninizde sağlıklı alışkanlıklar edinmek ve bu alışkanlıkları bebeğinize de kazandırmak, bebeğinizin hayatının geri kalanında sağlıklı bir birey olarak gelişmesinin temellerini atacaktır.
Aptamil devam sütü, 30 yıldır anne sütü üzerine yaptığı sayısız araştırmalar, uzman kadrosu ve şimdi de ilk1000adım.com'la bu önemli ve keyifli yolculukta tüm annelerimizin yanında.
ilk1000adım.com bebeğiniz ve sizin için önemi büyük olan bu süreçte tüm uzman kadrosuyla yanınızda olmak amacıyla yaratılmış bir web sitesidir. İlk 1000 Adım’da hamileliğiniz boyunca geçireceğiniz fiziksel, psikolojik gelişim ve değişimler, emzirme dönemi ve faydaları, ek besinlere geçiş dönemi ve yürümeye başlama yıllarında doğru beslenme, bebeğinizin fiziksel ve psikolojik gelişimi gibi konularda adım adım bilgiler ve ipuçları bulabilirsiniz.
Bunun yanı sıra bebeğinize özel sağlıklı ve pratik tarifler, size özel sürprizler de ilk1000adim.com’da sizleri bekliyor. Web sitesinin yanı sıra İlk 1000 Adım her an Facebook, Twitter ve Instagram’da da yanınızda.
Şimdi siz de filmimizi izleyin ve #AnneOlmak hashtag’iyle paylaşın... Bebeklerinin tüm ilklerinde yanında olan ve onlar için hep iyisini isteyen annelerimize teşekkürlerimizle.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

3 Mayıs 2015 Pazar

Yaşama Dair

Yaşamak şakaya gelmez, 
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın 
bir sincap gibi mesela, 
yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden, 
yani bütün işin gücün yaşamak olacak. 

Yaşamayı ciddiye alacaksın, 
yani o derecede, öylesine ki, 
mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda, 
yahut kocaman gözlüklerin, 
beyaz gömleğinle bir laboratuarda 
insanlar için ölebileceksin, 
hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için, 
hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken, 
hem de en güzel en gerçek şeyin 
yaşamak olduğunu bildiğin halde. 

Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, 
yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin, 
hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, 
ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için, 
yaşamak yani ağır bastığından. 

Nazım Hikmet